Ontwikkeling

  • Vergroot lettergrootte
  • Standaard lettergrootte
  • Verklein lettergrootte
Home Rechtspraak RK Kerk en de 'bedrijfsongevallen' Misbruik in r.k. kerk; steeds meer meldingen

Misbruik in r.k. kerk; steeds meer meldingen

E-mail Afdrukken PDF

favicondrs J.W.Swaen Historicus www.blikopdewereld.nl favicon

 

bron Volkskrant 2 maart 2010 
AMSTERDAM - Steeds meer rooms-katholieke internaten in Nederland worden beticht van betrokkenheid bij praktijken van seksueel misbruik van oud-leerlingen door priesters. Bij de Volkskrant hebben zich maandag zeker tien mensen gemeld met ervaringen van verkrachting of aanranding op verschillende katholieke internaten en kostscholen in de vorige eeuw. ‘De beerput kan nog lang niet dicht’, schrijft één van hen in de aanhef.
Na het Don Rua-klooster van de salesianen in ’s-Heerenberg, het kleinseminarie van de franciscanen in Katwijk, het internaat van de priesters van het Heilig Hart in Bergen op Zoom en het kleinseminarie van de scheutisten in Vught worden nu onder meer ook genoemd: het internaat De Ruwenberg in Sint Michielsgestel, Huize Sint Joseph in Heer (Maastricht),, het kleinseminarie van de Montfortanen in Voorschoten, het internaat van de franciscanen in Venray, het kleinseminarie Christus Koning van de paters van het Heilig Hart in Helmond en seminarie Beekvliet in Sint Michielsgestel.
Klachtenstroom
In alle gevallen gaat het om meldingen van aanrandingen en verkrachtingen die ruwweg veertig tot vijftig jaar geleden zouden hebben plaatsgevonden. De Konferentie Nederlandse Religieuzen, de koepelorganisatie van kloosterorden en congregaties, wilde maandag nog geen reactie geven op de aanzwellende klachtenstroom.
Woensdag komt het bestuur bijeen om wellicht een besluit te nemen over een groot onderzoek. ‘We bezinnen ons of we dat doen en als we het doen, hoe we het doen’, zegt bestuurssecretaris Patrick Chatelion Counet. Bij de KNR zijn 190 congregaties en orden aangesloten. Hij wijst erop dat een groot onderzoek onder alle leden geen eenvoudige klus is: ‘Dat wordt een enorme organisatie.’
 

Wie is online

We hebben 23 gasten online

Zoekfunctie

Thrillers & fantasy boeken (234x60)

De Dood als Machtsmiddel

cover boek

Dit boek gaat over de Dood als Machtsmiddel, Moord en Doodslag door verpleegkundigen. Het proces tegen Lucia de Berk, de Haagse verpleegkundige die tot levenslang werd veroordeeld, zonder directe bewijzen, leidde ertoe dat ik een onderzoek startte naar het voorkomen van Moord en Doodslag door verpleegkundigen. Dit onderzoek betreft een vijftal strafzaken in Nederland en een aantal strafzaken in Duitsland, België, Oostenrijk/Zwitserland en Engeland. Uitgeverij Boekscout ISBN 9789088346798 prijs € 17,95. Men kan het ook bij mij bestellen.