Ontwikkeling

  • Vergroot lettergrootte
  • Standaard lettergrootte
  • Verklein lettergrootte
Home Rechtspraak Opmerkelijke rechtszaken Erik E. verdacht van moord op Kathleen Cremers naar PBC

Erik E. verdacht van moord op Kathleen Cremers naar PBC

E-mail Afdrukken PDF
ARNHEM - Erik E., die zijn vrouw Kathleen Cremers in 2006 in Venray met 70 steken zou hebben gedood, moet naar het Pieter Baan Centrum (PBC). Hij moet daar worden geobserveerd om er achter te komen of hij een persoonlijkheidsstoornis heeft en of hij helemaal toerekeningsvatbaar was op het moment van de moord. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem, waar de man nu terechtstaat, maandag beslist.
Kathleen Cremers

Pas afgelopen september, 5 jaar na de moord, gaf Erik E. toe dat hij zijn vrouw had vermoord. Hij zou haar hebben geslagen en met een schroevendraaier hebben gestoken. Haar keel was ook doorgesneden, maar dat zou iemand anders hebben gedaan, aldus E. Hij voerde als dader daarvan ene John op, een kennis uit het wietmilieu. E. zou stroomkasten hebben geleverd aan hennepkwekers. Onderzoek van de politie naar deze John leverde echter niks op.

Een psycholoog en psychiater die E. hebben onderzocht, vonden een heleboel persoonlijkheidsproblemen, maar konden niet hard maken dat hij een echte psychiatrische ziekte heeft. Dat moet nu in het PBC worden bekeken. De rechtszaak tegen E. gaat op 1 oktober weer verder.

De artsen vinden dat de verdachte een man is met twee gezichten. Aan de ene kant is er de aardige, hardwerkende man. Na de dood van Kathleen presenteerde hij zich als de aangeslagen en ontredderde echtgenoot. Maar hij kan ook passief-agressief zijn, heeft narcistische trekken en een opgeblazen zelfbeeld. Problemen en spanningen met zijn vrouw hield hij lang voor de buitenwereld verborgen. Waarschijnlijk doodde hij zijn vrouw omdat zij bij hem weg wilde. Bij de psycholoog zette E. zichzelf neer als slachtoffer: als Kathleen hem niet zo had onderdrukt, was het nooit zo ver gekomen, zo staat in het rapport.

Bron telegraaf maandag 16 januari 2012

 

Wie is online

We hebben 82 gasten online

Zoekfunctie

Thrillers & fantasy boeken (234x60)

De Dood als Machtsmiddel

cover boek

Dit boek gaat over de Dood als Machtsmiddel, Moord en Doodslag door verpleegkundigen. Het proces tegen Lucia de Berk, de Haagse verpleegkundige die tot levenslang werd veroordeeld, zonder directe bewijzen, leidde ertoe dat ik een onderzoek startte naar het voorkomen van Moord en Doodslag door verpleegkundigen. Dit onderzoek betreft een vijftal strafzaken in Nederland en een aantal strafzaken in Duitsland, België, Oostenrijk/Zwitserland en Engeland. Uitgeverij Boekscout ISBN 9789088346798 prijs € 17,95. Men kan het ook bij mij bestellen.